E.Leclerc

E.Leclerc jest najdłużej działającą siecią super i hipermarketów w Polsce, a po 19 latach rozwoju może się poszczycić 43 sklepami w 38 miastach na terenie 15 województw. Jednak gdy na początku lat 90. syn założyciela sieci, Michel Édouard Leclerc, przyjechał do Polski, znał ten kraj tylko z opowiadań znajomych i filmów Andrzeja Wajdy. Zafascynowany entuzjazmem Polaków, zaprosił do współpracy 41 najbardziej uzdolnionych stażystów i wysłał na dwa lata do Francji, by zdobyli niezbędną wiedzę i doświadczenie, potrzebne do zbudowania polskiej gałęzi sieci E.Leclerc. Od tego momentu rozpoczął się dynamiczny rozwój marki na polskim gruncie i w 1995 roku otwarto pierwszy sklep na warszawskim Ursynowie. W 2009 dokonano zakupu sieci supermarketów Billa. Po zakończeniu akcji rebrandingowej, Sklepy zyskały nowy wystrój, znacznie powiększył się też oferowany asortyment (do 23000 artykułów) przy jednoczesnym obniżeniu cen. Co więcej, to właśnie Polska, a dokładniej Ostrowiec Świętokrzyski stał się w 2010 roku miejscem otwarcia setnego sklepu E.Leclerc poza granicami Francji!
E.Leclerc w Polsce działa według tej samej filozofii, która od lat sprawdza się również w Europie: Kupować taniej, by sprzedawać taniej. O skuteczności zastosowania tej innowacyjnej myśli świadczą sukcesy sprzedażowe.
 

Szeroka oferta

E.Leclerc w Polsce to nie tylko sieć sklepów. To również 12 stacji paliw, które wpisując się w filozofię uwolnienia cen, nieustannie starają się oferować klientom produkt w najbardziej konkurencyjnych cenach. Jako pierwsza sieć hipermarketów w Polsce firma uruchomiła też sprzedaż przez Internet poprzez sieć E.Leclerc Drive, działającą w siedmiu miastach: Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku, Lublinie, Rzeszowie, Radomiu i Katowicach.

Więcej niż sklep

E.Leclerc od zawsze dużą wagę przywiązuje, do spraw społecznych. Cała unikalność Ruchu E.Leclerc opiera się na trzech zasadach: niezależność, solidarność i obrona interesów konsumentów. Na wzór francuski, również w Polsce sieć korzysta z usług lokalnych dostawców, wspierając tym samym krajową i regionalną gospodarkę. Każdy sklep E.Leclerc jest lokalnym przedsiębiorstwem, niezależną spółką. Dzięki takiej autonomii pracownicy zatrzymują część generowanego zysku. Zarządzane przez indywidualnych przedsiębiorców markety łatwiej i szybciej reagują na potrzeby lokalnych rynków, przystosowują się do wymagań stawianych przez lokalnych klientów oraz efektywnie uczestniczą w życiu lokalnych społeczności i wspieraniu rozwoju regionu.
Sieć realizuje swoją filozofię, włączając się w liczne inicjatywy społeczne. W 2012 r. E.Leclerc Polska po raz trzeci aktywnie uczestniczył w akcji organizowanej przez Unicef Reszta w Twoich rękach, której celem było pozyskanie środków dla dzieci w Gruzji.
 

Kontakt

ul. Wyszyńskiego 18
65-536 Zielona Góra
tel.: +48 68 323 65 70
email:
www: www.e-leclerc.pl


Godziny otwarcia:
Poniedziałek: 7.00- 21.00
Wtorek: 7.00- 21.00
Środa: 7.00- 21.00
Czwartek: 7.00- 21.00
Piatek: 7.00- 21.00
Sobota: 7.00- 21.00
Niedziela: 9.00-18.00

Oferta partnera

Promowane oferty

ZDROWIE I URODA

20% rabatu na zabieg regenerujący

MODA

10% rabatu na odzież

COŚ NA ZĄB

Zimowa Herbata GRATIS

INNE

20% rabatu na biżuterię srebrną

DLA DOMU

10% rabaty na artykuły ogrodnicze

DLA DOMU

20% rabatu na obrusy, serwetki i bieżniki

COŚ NA ZĄB

Specjalna cena na zestaw kawa i ciasto