Zielone Montessori

Zielone Montessori to miejsce z klimatem - w którym można odpocząć i zebrać myśli przy kawie lub herbacie; miejsce przyjazne rodzicom i ciekawe dla dzieci, oferujące niebanalne, pasjonujące rozrywki; miejsce, do którego chce się wracać.

W jasnym, ciepłym wnętrzu podajemy różne gatunki kaw oraz herbat oraz prawdziwą czekoladę Van Houten. Atmosfera jest kameralna, lekkie oddalenie od głównego nurtu zielonogórskiego deptaka pozwala się odprężyć i sięgnąć po gazetę, książkę lub skorzystać z internetu (dostępna sieć WiFi).

Osobna część pomieszczenia przeznaczona jest na zabawy dla najmłodszych. Dzieciaki mają do dyspozycji oryginalne zabawki Melissa and Doug – które w równym stopniu służą do rozrywki jak i edukacji.
W Zielonym Montessori odbywają się zajęcia wg metody nauczania Marii Montessori, które pobudzają naturalną kreatywność i wyobraźnię dziecka, zmieniając zabawę w prawdziwą przygodę.

W Montessori Cafe cyklicznie odbywają się warsztaty i zajęcia edukacyjne m.in. robotyka, astronomia, zoologia (z żywymi okazami zwierząt), botanika, fizyka zawsze w praktyce, genetyka, chemia i inne.
W każdą niedzielę spotykamy się również przy stołach z grami planszowymi zapraszając do zabawy dużych i małych. Oferta gier zbliża sie do 300 tytułów.
W Zielonym Montesssori można także wypożyczyć gry planszowe, co czyni nas jedyną tego typu placówką w mieście.
 
Zielone Montessori
ul. Żeromskiego 17A
(podwórko U Jadźki)
65-066 Zielona Góra
tel. 698-12-18-12
email: kontakt@MontessoriCafe.pl
 
Godziny otwarcia:
poniedziałek 10:00 - 16:00
wtorek 10:00 - 19:00
środa 10:00 - 14:00
czwartek 10:00 - 18:00
piątek 10:00 - 19:00
sobota-niedziela 12:00 - 19:00

Brak aktualnych ofert partnera