FESTYN LOTNICZY Z OKAZJI DNIA DZIECKA 2-3 CZERWCA 2018R.

Koncert gwiazd, pokazy lotnicze, mnóstwo atrakcji, wspaniała, rodzinna zabawa, konkursy, występy wokalne, leśne miasteczko i wiele, wiele więcej... zapraszamy serdecznie na Festyn Lotniczy przygotowany z okazji Dnia Dziecka w Przylepie.

W tym roku świętujemy dwa dni – 2 i 3 czerwca.

Dzięki Partnerom Zgranej Rodziny i w tym roku na płycie lotniska w sobotę powstanie wyjątkowe, rodzinne miasteczko pełne niespodzianek i bezpłatnych atrakcji dla całych rodzin.

W tym roku planujemy wydać specjalną ulotkę informującą o stoiskach Partnerów Zgranej Rodziny i przygotowanych atrakcjach, dzięki czemu pełna informacja trafi do wszystkich uczestników festynu.

Podczas zabawy oprócz koncertów (Kasi Kowalskiej i Gwiazdy Niespodzianki, która wystąpi w niedziele o godz.12.30) i wyjątkowych pokazów lotniczych, na płycie lotniska pojawią się Foodtrucki z wieloma specjałami do skosztowania, to wszystko w ramach Festiwalu Smaków, który towarzyszyć będzie podczas festynu. Będą Foodtrucki z całej Polski, dania kuchni z różnych stron świata, wszystko doskonale doprawione, przygotowane ze świeżych, starannie dobranych produktów.

Powtórzymy w tym roku AIRSHOW BIKE MARATON - ogólnopolski maraton na rowerach stacjonarnych. 100 rowerów i kilku prowadzących z różnych miast naszego kraju porwie uczestników zabawy na wspólną, 5-cio godzinną jazdę. W tym roku dla fanów sportu przygotowaliśmy też Maraton Fitness, który odbędzie się w niedzielę, będzie też można poskakać na bungee.

Nie zapominamy o najmłodszych – na nich czekać będzie karuzela i dmuchańce. Podczas tegorocznego festynu 3 czerwca, wspólnie z Lasami Państwowymi zorganizujemy leśne miasteczko edukacyjne.

Leśne ścieżki pozwolą najmłodszych zgłębić wiedzę na temat zwierząt i roślin. Będą konkursy, zabawy, warsztaty, mnóstwo radości i sporo nagród.

Myśląc o zdrowiu i bezpieczeństwie wszystkich dzieci, ZGrana Rodzina przygotowała kurs pierwszej pomocy przedmedycznej. Każdy rodzic będzie mógł się zapoznać  z najważniejszymi zasadami udzielania pomocy. Szkolenie poprowadzą ratownicy medyczni, a cały kurs zakończy się wydaniem certyfikatów.
Promując i dbając o zdrowie organizatorzy nie zapomnieli o rowerzystach.

Powstanie specjalny parking rowerowy dla wszystkich tych, którzy wybiorą właśnie ten środek lokomocji, żeby dostać się na imprezę.

W tym roku, wzorem lat ubiegłych do Przylepu będą kursowały bezpłatne autobusy MZK.
Dla miłośników piknikowania i błogiego leniuchowania planowana jest akcja kocykowania – będziemy zachęcać mieszkańców to spędzania czasu na świeżym powietrzu, ze zdrowym prowiantem.

Podczas dwóch dni festynu działać będzie duży namiot Zgranej Rodziny, tam ambasadorzy Programu wraz z Zielonogórskim Ośrodkiem Kultury przygotują ciekawe warsztaty plastyczne, będzie wytyczona strefa dla dzieci z miękkimi poduchami, na których najmłodsi będą słuchać bajek i opowieści.

Pierwszy dzień festynu, podczas którego zaprezentujemy Partnerów ZGranej Rodziny podzielony będzie na dwie części – festynową, która potrwa od 12.00 do 19.00 oraz koncertową trwającą od 19.30 do 22.00, gwiazdą wieczory będzie Kasia Kowalska – I dzień festynu zakończony będzie zjawiskowym, mrożącym krew w żyłach pokazem lotniczym ze specjalną pirotechniką.
Drugi dzień festynu, to kolejny dzień pełen niespodzianek, pokazów lotniczych, atrakcji dla dzieci, zabaw i konkursów, także 3 czerwca zaplanowaliśmy występ gwiazdy, ale szczegóły występu zdradzimy w późniejszym terminie. Szykuje się zatem dwudniowa, niezapomniana zabawa i moc niezapomnianych wrażeń.

 

Serdecznie zapraszamy

Sobota 2 czerwca godz 12.00-22.15

 

12.00 – TEATR MUZYCZNY TOWARZYSTWA PRZYJACIÓŁ DZIECI

12.45 - OFICJALNE OTWARCIE FESTYNU

13.00-14.00 - PRZEBOJE MUZYKI ROZRYWKOWEJ W WYKONANIU WOJSKOWEJ ORKIESTRY Z ŻAGANIA

14.00-15.00 - POKAZ LOTNICZY cz. 1

15.00-16.00 – ŚWIAT WEDŁUG DZIECI (PIOSENKI W WYKONANIU PODOPIECZNYCH ZOK)

16.00-17.00 - POKAZ LOTNICZY cz. 2

17.00 - 18:30 -  GWIAZDA DE MONO

18.30-19.15- POKAZ LOTNICZY cz. 3

19.30-20.00 - WYSTĘP GWIAZDY WIECZORU - KASIA KOWALSKA

21.30 – NOCNY POKAZ LOTNICZY

22.15 - ZAKOŃCZENIE PIERWSZEGO DNIA FESTYNU LOTNICZEGO

 

Niedziela 3 czerwca godz 12.00-17.00

 

12.00 Gry i zabawy – Teatr Guliwer

13.00-14.00 - GWIAZDA DAWID KWIATKOWSKI

14.00-15.00 POKAZ LOTNICZY cz. 1

14.45 – 15.45 COVERY W WYKONANIU BACKSTAGE ACOUSTIC

15.45- 17.15 POKAZ LOTNICZY cz. 2

17.15 – ZAKOŃCZENIE DRUGIEGO DNIA FESTYNU LOTNICZEGO

 

 

Szczegółowe informacje www.azl.plJedna z najbardziej rozpoznawalnych artystek na polskiej scenie muzycznej.
Tworzy i występuje od blisko 25 lat. Ma w swoim dorobku wiele prestiżowych nagród w tym: Fryderyki, Superjedynki, MTV European Music Awards, oraz ponad milion sprzedanych płyt. Każdy z jej albumów pokrył się kilkukrotną platyną.
Choć od wydania pierwszej płyty, „Gemini”, minęło sporo czasu, a w życiu Kasi wydarzyło się bardzo wiele, to pewne rzeczy pozostały niezmienne: jej niecodzienna wrażliwość, miłość do muzyki i pasja z jaką ją wykonuje.
Kasia Kowalska wydała 9 albumów, a na wiosnę tego roku zaplanowany jest nowy album, długo wyczekiwany przez wielbicieli jej talentu. Zapewniamy, że warto było czekać.
Premiera nowej płyty zbiega się z jubileuszem 25-lecia działalności artystycznej artystki, która przypada właśnie na 2018 rok.


De Mono to jeden z najpopularniejszych zespołów muzycznych w Polsce. W 2017 roku minęło 30 lat od chwili gdy De Mono z Andrzejem Krzywym nieprzerwanie koncertują i nagrywają. Od początku swojego istnienia De Mono był wielokrotnie wyróżniany wieloma prestiżowymi nagrodami i uczestnictwem w znaczących wydarzeniach muzycznych.


 


21-letni wokalista, autor tekstów, kompozytor. Największe odkrycie roku 2013. Najgłośniejszy debiut dekady i najbardziej pożądana młoda osoba  polskiej sceny muzycznej. Jeden z najbardziej oczekiwanych artystów  koncertowych w Polsce. Głos młodego pokolenia. Idol nastolatek.
W tym roku, po raz drugi,  indoor cyclingowa (sportowo-rowerowa) rodzina zawita do Przylepu. Airshow Bike Maraton to impreza, podczas której uczestnicy jednocześnie jadą na rowerach stacjonarnych w rytmie muzyki.
Animatorami dobrej zabawy są renomowani instruktorzy: Joanna Jamroziak (Zielona Góra), Monika Łochowicz (Koziegłowy), Agata Jaskólska (Łódź), Magdalena Daykola (Warszawa) oraz Kuba Drobik (Łódź), Marek Mroczek (Kraków), Adrian Kobusiński (Brzeg Dolny), Dariusz Skrzypicki (Wołów).

Airshow Bike Maraton odbędzie się już 2 czerwca (sobota) w godzinach 12-18. Rozpocznie się od mocnego akcentu – wspólnej lekcji prowadzonej przez ośmiu instruktorów, którzy w sobotnie popołudnie rozgrzeją uczestników i podniosą im poziom dostarczonych endorfin. Następnie na scenie pojawią się mieszane pary, które swoim temperamentem, obyciem scenicznym, ale przede wszystkim charyzmą, rozbujają uczestników i zachęcą do jeszcze większego wysiłku.
Swój udział potwierdziło ponad 80 osób, którzy na to wydarzenie specjalnie przyjadą z całej Polski. Ten 5 godzinny event to doskonała okazja do sprawdzenia swoich możliwości, wspaniałej zabawy, spotkania się z pasjonatami lotnictwa w niecodziennych okolicznościach – event odbywa się na terenie lotniska Aeroklubu Ziemi Lubuskiej w Przylepie (przedmieścia Zielonej Góry) i jest imprezą towarzyszącą Festynowi Lotniczemu.
Tegoroczna impreza kolejny raz wspierana będzie przez lokalnego dewelopera firmę Solid-Bud, której logo zagości na nowych wzorach eventowych koszulek. Ostatnia szansa na zapisanie się na maraton mija z dniem 15.05 kiedy to zamknięta zostanie możliwość rejestracji.

Pierwszy Fit Maraton
Les Mills BodyPump & Fit Ball
3 czerwca (niedziela) w godzinach 12-17.
podczas Festynu Lotniczego w Przylepie z okazji Dnia Dziecka
 
PROGRAM MARATONU
12.15 – 12.30 -  Rozgrzewka 
12.30 – 13.00 – Fit Ball
13.05 – 13.55 – Les Mills BodyPump
14.00 – 14.05 – Pokaz Deep Flow
14.15 – 14.45 – Fit Ball
14.50 – 15.30 – Les Mills BodyPump
15.30 – 15.45 – Fit Ball Kids
15.45 – 15.50 – Pokaz Deep Flow
15.55 – 16.15 – Fit Ball Stretching

Prowadzący:
Alicja Marczak, Joanna Jamroziak, Anna Minkina, Paweł Lepa
Team FunFitII & MaxFit

Zapisy ruszają od 7 kwietnia w recepcji klubów

  • FunFit II ul. Sulechowska 41 Zielona Góra 
  • MaxFit ul. Makowa 14

Ilość miejsc ograniczona : 60 miejsc
Koszt uczestnictwa: 30 złTerminarz pokazów lotniczych

    SOBOTA:
    14:00 - 15:00
    Skoki Spadochronowe
    Wiatrakowce (57-my Team)
    Hats Classic
    Sydney Charles
    Agata Nykaza (solo)
 
    16:00 - 17:00
    Johan Gustaffson
    3AT3
    Artur Kielak
    Patrouille Reva
 
    18:30 - 19:15
    Aero Group
    Żelazny 
    F-16
 
    21:20
    Twister
    Johan Gustafsson
    Sydney Charles
 
    NIEDZIELA:
    14:00 - 15:00
    Skoki spadochronowe
    Wiatrakowce
    Hats Classic
    Sydney Charles
    Curbon Cub
    3AT3
    Agata Nykaza (solo)
 
    16:00 - 17:00
    Patrouille Reva
    Yak-11
    Artur Kielak
    Żelazny


ZGrana Rodzina i Partnerzy
2 czerwca, godz. 12:00-19:00            Wyjątkowe, rodzinne miasteczko, przepełnione atrakcjami dla dzieci i rodziców tradycyjnie stanie podczas Festynu Lotniczego w Przylepie 2 czerwca.
Kreatywne warsztaty, budowle z klocków konstrukcyjnych, gry i zabawy w języku angielskim, robótki ręczne, świat eksperymentów, to tylko jedne z nielicznych atrakcji z jakich będą mogli skorzystać milusińscy.
Małe Księżniczki będą mogły pomalować sobie paznokcie, a młodzi sportowcy sprawdzą się w grach i konkurencjach piłkarskich.
Nie zabraknie warsztatów krawieckich dla dzieci, bańkowych warsztatów naukowych, eksperymentów i doświadczeń chemicznych. Będzie też dużo zabaw integracyjnych na torze przeszkód, nie zabraknie trampolin, dmuchańców i rowerów stacjonarnych.
Tradycyjnie będzie malowanie twarzy, dzieci będą mogły przeobrazić się w swoje ulubione postaci z bajek i nie tylko. Całe rodziny zaprosimy do udziału w turniejach gier planszowych.
Niewątpliwie będzie wspaniała zabawa, moc radości i wiele mile spędzonych chwil.
 
Szkoła Języków Obcych ELS:
 
- Międzynarodowy paszport do nagrody (dzieci zwiedzą trzy kraje anglojęzyczne Wielką Brytanię, Kanadę i Stany Zjednoczone),
- gry Dobble,
- Gry w memory,
- odgadywanie zagadek zawartych w angielskich rymowankach.
 
 
Odjazdowa Sala Zabaw z klockami:
 
Zabawy z różnego rodzaju klockami, dla mniejszych i większych dzieci:
- zabawa z klockami konstrukcyjnymi, 
- duże klocki tzw. cegły pomogą w układaniu przestrzennym,
- dla mniejszych dzieci przygotowane będą klocki piankowe, waflowe oraz labirynty drewniane.
 
Księgarnia Virtus:
 
Na stoisku całe rodziny będą mogły wziąć udział w turnieju gier planszowych.
 
Igana:
 
Warsztaty „Uszyj Misia” – do przygotowanego częściowo misia dzieci doszyją rączki i nóżki, a
pisakami do tkanin namalują buzie. Własnoręcznie uszyte misie będą mogły zabrać ze sobą do domu.
 
Akademia Turbo Kids:
 
Na tym stoisku będą animacje i zabawy dla dzieci takie jak: przebijanie balonów, strzelanie do celu, mecz robotów. Poza tym:
-pokaz robotów- robot malarz, robot układający kostkę Rubika, a także robot utrzymujący równowagę na dwóch kołach,
- strefa konkursów z nagrodami.
 
Chrześcijańska Szkoła Salomon:
 
Kreatywne warsztaty dla dzieci:
-zabawy z kolorowymi kubeczkami (kodowanie),
-konstrukcje z klocków przestrzennych,
-malowanie gipsowych figurek,
-kreatywne warsztaty plastyczne małych księżniczek -  dla każdego coś z niczego.
 
Centrum Języka Angielskiego Helen Doron:
 
Zapraszamy na robótki  ręczne oraz warsztaty plastyczne. Oprócz tego mali uczestnicy będą mogli zagrać w grę językową polegająca na zbieraniu przez dzieci naklejek i pieczątek, a na końcu gry na zwycięzców czeka niespodzianka.
 
 
Mały Inżynier:
 
Przedstawienie 2 naukowych światów:
-eksperymenty i doświadczenia chemiczne,
-świat techniki – sterowanie robotami z klocków Lego.
 
Leśny Zakątek:
 
Warsztaty manualne – dzieci będą przygotowywać biurkowe fiszki w kształcie pięknego, letniego kwiatka.
 
Allure Strefa Piękna:
 
- Strefa dla dzieci - malowanie i zdobienie paznokci,
- przyspieszony kurs makijażu dla kobiet,
- malowanie twarzy.
 
Centrum Nauki Keplera Planetarium Wenus:
 
-Teleskopowe animacje astronomiczne – pokaz dziennego nieba obserwacja słońca,
-warsztaty budujemy marsjańskie domy,
-warsztaty „Wystrzałowa rakieta” -  zostanie zaprezentowana budowa rakiet i sposób ich konstrukcji.
 
Centrum Nauki Keplera Centrum Przyrodnicze:
 
- PicQuick obrazek pokolorowany przez dziecko zostanie ożywiony za pomocą specjalnej aplikacji
- ozoboty to roboty do nauki podstaw programowania , za pomocą kolorowych   kodów dzieci programują zadania, które wykonują roboty,
- koło zębate - poznanie mechanizmu działania układu kół zębatych,
- alko i narkogogle - to specjalne gogle imitujące przestrzenną rzeczywistość  pod wpływem alkoholu i narkotyków, dla dzieci powyżej 16 roku życia,
- koło fortuny – konkurs z nagrodami.
 
Serwis Bosch :
 
- Bańkowe warsztaty naukowe- przygotowanie płynu do robienia baniek  z galaretki,
- malowanie koszulek,
- „Eco warsztaty” -  wykonanie makiet samochodów z papierowych talerzyków,
- turniej piłkarzyków,
- malowanie twarzy oraz budowanie różnych kształtów z podłużnych balonów.
 
Akademia Piłkarska Falubaz :
 
Gry i konkurencje sportowe ze sprzętem przystosowanym do wieku dzieci prowadzone przez wykwalifikowanych trenerów z wieloletnim doświadczeniem. Po przejściu konkurencji każde dziecko otrzyma nagrodę i zaproszenie na otwarte treningi w Akademii Piłkarskiej Falubaz.
 
Pracownia Mini Bambini :
 
Warsztaty krawieckie dla dzieci – szycie na maszynie, każde dziecko uszyje mini maskotkę i zabierze ją ze sobą do domu.
 
Everest Fitness:
 
Na stoisku same konkurencje sportowe czyli:
-konkurencje sportowe różnego rodzaju,
-slalom z przeszkodami,
-mini trampoliny,
-rowery stacjonarne.
 
Park Trampolin Skokoloko:
 
Zabawy integracyjne z animatorami i trenerami:
- 15 metrowa ścieżka airtruck do akrobacji pod okiem trenera,
- konkursy z atrakcyjnymi nagrodami (gadżety, wejściówki do Parku, zaproszenia na treningi personalne),
- bumberball,
- tor przeszkód (klocki), materace, piłki,
-  przeciąganie liny.
 
 


Dzień Dziecka w Leśnej Osadzie

Zielonogórscy leśnicy, w niedzielę 3 czerwca br., podczas Festynu Lotniczego organizowanego z okazji Dnia Dziecka przygotują las atrakcji. Zbudują „Leśną Osadę”, w której będzie można zapoznać się m.in. z funkcją lasu i codzienną pracą leśnika. Jak rośnie las, kto w nim mieszka i jak ważną rolę pełni on w naszym życiu?- to tylko ogólny temat oferty Leśnej Osady, skierowanej nie tylko do najmłodszych uczestników wydarzenia, ale również do starszego pokolenia..

Lasy Państwowe proponują wspólną zabawę, wiele prelekcji przyrodniczych oraz ciekawe konkursy tematyczne.
Już od godz. 12- ej goście przywitają „leśne smoki” z Ośrodka Transportu Leśnego w Świebodzinie, czyli maszyny wielkooperacyjne wykorzystywane w branży leśnej. Następnie, zostaną zaproszeni do stoiska informacyjnego Lasów Państwowych, w celu zapoznania się z szeroką ofertą tematyczną przedsięwzięcia leśników. W tym miejscu, świętujący Dzień Dziecka,  będą mogli zaznajomić się zasadami konkursów, otrzymać indeks przyjaciela przyrody i uzyskać informacje co należy zrobić, aby zdobyć medal „Przyjaciela przyrody”.

„Leśna Osada”, w skład której będzie wchodziło kilkanaście stoisk tematycznych (leśna matematyka, praca leśnika dziś, praca leśnika dawniej, nauka o lesie, nasze drzewa, zagajnik twórczości, mieszkańcy lasu, pszczoły w lesie, ptasie domki i sport w lesie) to miejsce, w którym każdy znajdzie coś interesującego dla siebie. W programie, leśnicy wspólnie z partnerami zaplanowali nie tylko zajęcia edukacyjno- przyrodnicze, ale również wiele atrakcji, np. uczniowie Technikum Leśnego w Rogozińcu zaprezentują ptactwo łowne na stoisku pn. „Nauka o lesie”, a myśliwi ZO PZŁ w Zielonej Górze poza wspólnie prowadzonymi prelekcjami na temat zwierząt leśnych, coraz częściej spotykanych w mieście, będą prowadzili warsztaty plastyczne związane z tym zagadnieniem. Na stoisku „Pszczoły w lesie” rodzina pszczelarska z Miodowego Spichlerzu nie tylko zaprezentuje swoje produkty i zapozna ze smakiem wiosennego miodu, ale również w formie pokazu bartniczego uatrakcyjni ofertę „Leśnej Osady”. Ponadto, w ramach udziału w konkursie organizowanym n przykład na a stoisku związanym z pracą leśnika „wczoraj”, będzie można otrzymać „drewniany bonu”, uprawniającego uczestników wydarzenia do skorzystania z warsztatów technicznych, w ramach których leśnicy wspólnie z żarską stolarnią Jana Liberdy będą budowali „ptasie domki”. Przedsięwzięcie leśników będzie również wspierane przez zielonogórskie drużyny Związku Harcerstwa Polskiego, które zawsze okazują chęć wspólnego działania, zwłaszcza w aspekcie propagowania wiedzy na temat przyrody.
 
„Sport w lesie”, konkursy i gry przyrodnicze, zajęcia edukacyjne dające możliwość zdobycia wiedzy o roślinach i zwierzętach, szereg warsztatów oraz prezentacja gospodarki leśnej- jako tradycyjnej i jednocześnie innowacyjnej gałęzi gospodarki narodowej to bardzo ogólny zarys oferty tematycznej „Leśnej Osady”.  Leśnicy, i tu należy podkreślić z województwa o największej lesistości w Polsce, nie tylko będą dzielili się swoją wiedzą i pasją, ale również zadbają o to by odwiedzający „Leśną Osadę” mieli okazję do podjęcia dyskusji tematycznych i przemyśleń, dotyczących „naszego miejsca  w przyrodzie”. Kulturotwórcza rola lasu, jego różnorodność, zrównoważony rozwój środowiska, ochrona przyrody to zagadnienia, które pojawiają się w edukacji szkolnej  i są niezwykle istotne dla ludzi i dla lasu! 

„Leśna Osada” będzie aktywnym miejscem poszukiwania ciekawostek przyrodniczych, gdzie prowadzona edukacja leśna stanie się niezapomnianą przygodą.

Autor tekstu: Ewelina FabiańczykW punkcie Informacyjnym Lasów Państwowych, stanowiącym jednocześnie „biuro” Leśnej Osady,  będziemy udzielać informacji na temat naszej oferty, zorganizowanych konkursów i zaplanowanych atrakcji dla uczestników Festynu Lotniczego z okazji Dnia Dziecka w Przylepie.  To tu uczestnicy będą mogli otrzymać materiały informacyjne, pobrać indeks przyjaciela przyrody, który będzie stanowił podstawę do udziału w  naszych konkursach, a tym samym po zebraniu odpowiednich pieczątek będzie upoważniał do „medalu przyjaciela przyrody”. Należy wspomnieć, że miasteczko edukacyjno-przyrodnicze „Leśnej Osady” będzie wspierane przez zielonogórskie drużyny Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, które zawsze chętnie angażują się w nasze działania.Uczestnicy wydarzenia, którzy odwiedzą „Leśną Osadę” zorganizowaną przez zielonogórskich leśników, zostaną powitani przez „leśne smoki” z Ośrodek Transportu Leśnego w Świebodzinie. W naszym parku maszyn leśnych będzie można zapoznać się z innowacjami w leśnictwie, techniką działania pojazdów oraz wsiąść za sterami harwestera czy forwordera, co cieszy się ogromnym zainteresowaniem nie tylko wśród najmłodszych. Tuż za bramą wejściową do „Leśnej Osady” będą również prezentowane terenowe pojazdy: straży leśnej i samochód pożarniczy, gdzie będziemy wspólnie z uczestnikami omawiać aspekty ochronne naszych lasów. Kolejną atrakcją będzie „Leśna matematyka”- miejsce gdzie uczestnicy przy wsparciu leśników będą rozwiązywać zadania matematyczne przy wykorzystaniu stosu drewna. Chcielibyśmy zainspirować w szczególności opiekunów naszych pociech, aby odwiedzając las mogli pod wpływem naszych pomysłów wykorzystywać chwile relaksu na zabawy w lesie – bo „matematykę w lesie można spotkać” i to praktycznie na każdym kroku.Kolejną propozycją tematyczną Leśnej Osady będzie „Praca leśnika dziś”- stoisko imitujące kancelarię leśniczego. Leśnicy zaprezentują atrybuty pracy leśnika (mundur, numerator, rejestrator, cechówka, itp.). Ponadto zaznajomią swoich gości z aspektami użytkowania i ochrony lasu oraz z jego funkcją gospodarczą, a także zaproszą do udziału w wielu konkursach.„Praca leśnika dawniej”- trzecie tematyczne stoisko „Leśnej Osady”, gdzie nie zabraknie zadań manualnych i ciekawostek związanych z postępem techniki leśnej. Poza ekspozycją urządzeń i narzędzi dawniej wykorzystywanych w gospodarce leśnej, zaoferujemy ciekawe konkursy i zabawy edukacyjne. W jednym z konkursów nagrodą będzie zdobycie drewnianego bonu, uprawniającego do uczestnictwa w warsztacie, zorganizowanym na stoisku pn. „Ptasie domki”.

 Przedstawiciele Technikum Leśnego w Rogozińcu zaprezentują ofertę swojej szkoły, chętnie odpowiedzą na pytania dotyczące nauk leśnych i zaproszą do udziału  w zabawie leśnej – skierowanej nie tylko do najmłodszych uczestników Dnia Dziecka. Przyszli leśnicy, w formie pokazu sokolniczego, prezentując swoje pasje i zainteresowania zaznajomią odwiedzających  stoisko pn. „nauka o Lesie” z jedną z gałęzi łowiectwa jaką stanowi sokolnictwo.  Ptaki łowne to niejedyna  niespodzianka przygotowana przez szkołę. Uczniowie również pomogą „odnaleźć skarb leśny” i zaproszą do stworzenia własnego zielnika drzew leśnych.Ofertą stoiska pn. „Nasze drzewa” będzie  między innymi prezentacja i nauka rozpoznawania gatunków drzew na podstawie świeżych pędów i drewna z wykorzystaniem gry Super surowiec. Będą prowadzone ciekawe doświadczenia i eksperymenty ukazujące walory drewna, jako surowca ekologicznego. Dla rodzin przygotowaliśmy zagadki z wykorzystaniem gry "Dziupla - wiedza leśna. 364 pytania i odpowiedzi."
„Zagajnik twórczości”- przestrzeń, gdzie dzieci będą tworzyć „Nasz las jak z bajki”. Kreatywne warsztaty, obejmujące swobodne rysowanie, kolorowanie będą urozmaicone zespołowymi zajęciami, np. wspólnym malowaniem wielkiego obrazu, czy też stworzeniem trójwymiarowej „Przygody w lesie”- czyli miniatury lasu wykonanej z materiałów plastycznych. Podczas atrakcyjnych zajęć warsztatowych ukażemy wiele możliwości wykorzystania papieru- jako cennego materiału użytkowego. Gości ”Leśnej Osady” zachęcamy również  do samodzielnego  pomalowania swoich dzieł,  stworzonych na innych naszych stoiskach tematycznych.
„Mieszkańcy lasu” z leśnikami i Zarządem Okręgowym PZŁ w Zielonej Górze zaoferują uczestnictwo w ciekawych prelekcjach i warsztatach tematycznych. Ponadto będzie można podziwiać bogatą ekspozycję owadów i ssaków zamieszkujących nasze lasy. Oko na pewno przyciągnie drewniana kolekcja skrzydlatych mieszkańców lasów. Niewątpliwą atrakcją będą także gry, zabawy, konkursy i quizy edukacyjne. Nie zabraknie muzyki… leśnej muzyki
w wykonaniu sygnalistów myśliwskich.Na stoisku „Pszczoły w lesie” rodzina pszczelarzy z Miodowego Spichlerzu będzie prezentowała narzędzia bartnicze, wykorzystywane na co dzień do wykonywania barci i kłód bartnych oraz leziwa. Ponadto będą prowadzone pogadanki na wybrane tematy związane np. z rolą pszczół w ekosystemie i roślin miododajnych. Uczestnicy będą mogli się dowiedzieć jak pomagać owadom zapylającym i jakie mają zastosowanie produkty pszczele. Dla smakoszy miodów, zwłaszcza wiosennych,  oraz dla fanów pszczelarstwa Państwo Lisiewicz zaprezentują swoją ofertę oraz wykonają autorski pokaz bartniczy.
„Ptasie domki” to kreatywne stoisko, w którym leśnicy w partnerstwie z Zakładem Stolarskim Jana Liberdy oferują warsztaty techniczne, obejmujące budowę skrzynek lęgowych dla ptaków.  Poza aktywnością manualną będą prowadzone prelekcje z tematyki ornitologicznej oraz pogadanki na temat dziuplaków i ich życia w lesie.
„Sport w lesie” to coraz częściej promowana forma spędzania wolnego czasu. Idąc naprzeciw oczekiwaniom wielu turystom oraz miłośnikom przyrody będziemy zaznajamiali uczestników naszych gier i zabaw z aktywną formą spędzania czasu w lesie.  Zaprosimy do uczestnictwa w grze terenowej, w ramach której pospacerujemy po ścieżce zmysłów, wykorzystamy owoce leśne do zabaw zręcznościowych, czy też zagramy w leśny parkur. Gwarantujemy mnóstwo atrakcji i wiele inspiracji do wykorzystania podczas rodzinnych spacerów po lesie.Festiwal Smaków Food Trucków w Zielonej Górze!

Food trucki z całej Polski oraz dania kuchni z różnych stron świata 2 i 3 czerwca w ramach Festynu Lotniczego w Przylepie. 
Festiwal Smaków Food Trucków zaprasza na smaczny weekend z food truckami.  Organizatorzy zaprosili ponad 20 food trucków z daniami inspirowanymi kuchnią i kulturą wielu krajów świata. 
Celem festiwalu jest promowanie idei slow foodu, czyli jedzenia przygotowanego ze świeżych, starannie dobranych produktów, „na oczach” klienta. Slow food to również kultura celebrowania posiłków, jedzenia bez pośpiechu. Festiwal Smaków Food Trucków odbywa się w wielu miastach Polski, a w tym roku po raz pierwszy zawita do Zielonej Góry. 
Food trucki, które przyjadą na festiwal z całej Polski, wyróżnia jakość, staranność przygotowywania potraw, świeże składniki, autorskie dodatki, a przede wszystkim pasja i oryginalny pomysł na menu. Dania przyrządzane są na miejscu, a goście mogą obserwować cały proces przygotowywania. Wkrótce pierwsze informacje o mobilnych restauracjach, które wezmą udział w wydarzeniu.
Wydarzenie będzie częścią Festynu Lotniczego w Przylepie, czyli jednej z największych imprez lotniczych w tej części Polski. Blisko 6 godzin pokazów lotniczych, pokazy wieczorne, maraton na 100 rowerów, masa atrakcji dla najmłodszych z okazji Dnia Dziecka oraz koncerty

Data: 2-3 czerwca 2018
Miejsce: Przylep – lotnisko, Zielona Góra 
Wstęp bezpłatny. 
MZK - Specjalne, bezpłatne linie autobusowe L i F


Wychodząc naprzeciw mieszkańcom i chcąc ułatwić dojazd do Przylepu na miejsce Festynu 2 i 3 czerwca informujemy, że Miejski Zakład Komunikacji uruchomi specjalne linie autobusowe.
Będą to linie F i L kursujące na poniższych trasach:
 
Linia F na trasie:

Przylep rondo – Przylep-Solidarności – Przylep-Strażacka – Przylep Lotnisko
 
Linia L na trasie:

Wyspiańskiego – Dworzec PKP – Bohaterów Westerplatte – al. Wojska Polskiego – Zjednoczenia – Przylep rondo – Przylep-Solidarności – Przylep-Strażacka – Przylep Lotnisko 


W sobotę – 2 czerwca autobusy będą kursowały wg poniższego planu:
 
  • Autobusy linii F w godzinach 11:30 – 22:15 co 15/20 minut
  • Autobusy linii L w godzinach 11:00 – 23:00 co 15/20 minut
Na wspólnym odcinku trasy od przystanku Przylep rondo do lotniska autobusy F i L będą kursowały na przemian co 7-10 minut.
 
W niedzielę – 3 czerwca autobusy będą kursowały wg poniższego planu:
 
  • Autobusy linii F w godzinach 11:30 – 16:30 co 20 minut
  • Autobusy linii L w godzinach 11:00 – 17:50 co 20 minut
Na wspólnym odcinku trasy od przystanku Przylep rondo do lotniska autobusy F i L będą kursowały na przemian co 10 minut.

 
Chcąc też zwiększyć liczbę miejsc do obsługi linii F i L przeznaczono autobusy przegubowe.
 
Ponadto na Lotnisko w Przylepie będzie można dojechać autobusami linii nr 20, które w rozkładzie jazdy oznaczone są jako
A – kurs do: Przylep Lotnisko”. Trasa linii nr 20 jest następująca:

Os. Śląskie – Os. Pomorskie – Szosa Kisielińska – Raculka – Szosa Kisielińska – Podgórna – Waryńskiego – Wyspiańskiego – Dworzec PKP – Bohaterów Westerplatte – al. Wojska Polskiego – Zjednoczenia – Przylep rondo –
Przylep-Solidarności – Przylep-Strażacka – Przylep Lotnisko
 
Przejazd autobusami linii F, L i 20 w drodze na festyn i z powrotem będzie bezpłatny.
 
Na gości czekać będą miejsca siedzące oraz zadaszenie na wypadek niepogody, gdzie wraz z przyjaciółmi i rodziną będzie można próbować wszystkich pyszności festiwalu. 
Zapraszamy do śledzenia wydarzenia na FB:
www.facebook.com/events/1862571224040635

Wkrótce więcej informacji oraz liczne konkursy z nagrodami. 
Kontakt dla wystawców:
*food trucki
festiwal@festiwalsmaku.com.pl

*inni wystawcy
wystawcy@mddevents.pl, kom. 574 048 573

Promowane oferty

DLA DOMU

20% rabatu na świąteczne ozdoby

COŚ NA ZĄB

Specjalna cena na chrzan i żur domowy

DLA DZIECI

15% rabatu na ręcznie szyte zające

DLA DOMU

20% rabatu na wszystkie obrusy, bieżniki, serwetki

COŚ NA ZĄB

15% rabatu na kawy ziarniste lub mielone w paczkach

DLA DOMU

30% rabatu na szkło